Klasyczne ogrodzenia kute

Klasyczne ogrodzenia kute w ocynku. Lubsko

Spis treści

  1. Klasyczne ogrodzenia kute.
  2. Klasyczne ogrodzenia kute a projekt domu.
  3. Nowoczesne budynki z klasycznym ogrodzeniem kutym.
  4. Ceglana elewacja w połączeniu z tradycyjnymi ogrodzeniami.
  5. Co wyróżnia nasze ogrodzenia kute?
  6. Najczęściej zadawane pytania.

Klasyczne ogrodzenia kute to jeden z najpopularniejszych typów ogrodzeń. Dobrze dobrane mogą podkreślić wyjątkową architekturę naszego domu, wyeksponować nasze podwórko czy zapewnić nam prywatność. Z ich pomocą możemy również podkreślić prestiżowy charakter naszej firmy. Zobacz jak wybrać ogrodzenie kute dopasowane do Twoich potrzeb!

Klasyczne ogrodzenie kute w Lubsku. Stalowy płot

Wyobraź sobie wizytę w nowym miejscu, pierwsze ferie w sercu gór czy wakacje w nadmorskim kurorcie. Przypomnij sobie, co czułeś, odwiedzając swoich bliskich w ich nowym mieszkaniu i zastanów się, co z tego dnia najbardziej zapadło Ci w pamięć. To właśnie pierwsze chwile definiują to, co zostanie nam w pamięci po każdej wizycie i dlatego warto przykładać olbrzymią uwagę do każdego detalu, jaki wiąże się z pierwszym wrażeniem.

Jednym z tych detali są właśnie ogrodzenia, czyli jedna z tych rzeczy, która jako pierwsza wręcz rzuca się w oczy. Zasadniczo płoty dzielą się na wiele typów, które później grupujemy według stylistyki, materiałów czy zdobień w nich użytych, ale w tym artykule skupimy się na klasycznych ogrodzeniach kutych, czyli jednym z najbardziej uniwersalnych wyborów. Dzięki nim podkreślimy zarówno stonowaną, elegancką stylistykę budynku, jak i nieszablonowe detale nowoczesnych domów, biur czy hal produkcyjnych. Tradycyjne ogrodzenia metalowe wyróżniają się na tle szarej okolicy zamkniętej w betonowych murach. Szczególnie w połączeniu z dwuskrzydłowymi bramami wjazdowymi.

Klasyczne ogrodzenia kute a projekt domu

Kryzys finansowy z roku 2008 odcisnął spory wpływ na polską architekturę. Wymusił na deweloperach wprowadzenie rozwiązań zwiększających walory funkcjonalne budynków, a co za tym idzie większą oszczędność przestrzenną oraz mocny nacisk na stonowane projekty domów i mieszkań. W nowoczesnych okolicach można zauważyć sporą przewagę domów o minimalistycznej stylistyce inspirowanej architekturą skandynawską, która doskonale współgra z tradycyjnym i prostym stylem. Na sile również zyskuje połączenie tej stylistyki z elewacją klinkierową.

Nowoczesne budynki z klasycznym ogrodzeniem kutym

Stalowy ozdobnik w klasycznym ogrodzeniu kutym, cena

Wysokie, wzbogacone ozdobnikami ogrodzenie nie zawsze będzie pasowało do całości, dlatego warto rozważyć niski płot wykonany z kątownika. Doskonale będzie współgrać z szeroką bramą przesuwną (która zgodnie z zasadą: funkcjonalność przede wszystkim, wymaga znacznie mniej miejsca) oraz balustradami w tym samym stylu. W przypadku niskiego ogrodzenia zalecamy unikania metalowych grotów na końcu. 

Możemy również wprowadzić nieco szaleństwa do naszej stonowanej okolicy – ogrodzenie w wysokości 1,5 metra, wzbogacone skrętnymi elementami kutymi potrafi zupełnie zmienić klimat na naszej posesji. Szczególnie kiedy zostanie zamontowane na kamiennej podstawie. Przedmiot tak wiekowy i niewzruszony, jak kamień tworzy piękny kontrast z nowoczesną architekturą oraz sprawia, że staje się bardziej przystępna.

Ceglana elewacja w połączeniu z tradycyjnymi ogrodzeniami

Klasyczne metalowe ogrodzenie kute. Stal w ocynku, Lubsko

Klasyczna czerwona cegła zdobiąca domy to widok powszechny w polskim krajobrazie. W ostatnich latach elewacja z klinkieru zyskała drugą młodość i pojawia się coraz częściej jako pokrycie nowoczesnych budynków, nadając im charakterystyczny dla słowiańskiej kultury charakter. Idealnym dopełnieniem tego rodzaju stylizacji są właśnie wysokie bramy dwuskrzydłowe oraz klasyczne ogrodzenia kute. Najczęściej przyozdobione metalowymi grotami czy wzorami w kształcie róż.

Pomyśl o gościach, którzy po odwiedzinach będą wspominać Twój piękny ogród, pomyśl o satysfakcji, jaką poczujesz, widząc jak kolejny samochód zwalnia przy Twojej posesji. Właśnie takie doświadczenia chcemy dostarczać wraz z montażem naszych klasycznych ogrodzeń kutych. Pomożemy Ci zbudować solidne pierwsze wrażenie i zapewnimy, że z biegiem czasu będzie się to tylko potęgować.

Co wyróżnia nasze klasyczne ogrodzenia kute?

Mnogość dodatków – mogą zostać ozdobione za pomocą rozety, tralki, grotów, wzorem z kwiatów (metalowe pnące się róże z kolcami) lub liści czy też innych kształtów.

Różne warianty – charakterystyczne kształty, wykrzywione w łuk skierowany od lub do naszej posesji (przęsła wykonane z prętów prostych i elementów skrętnych), pochylenie w kierunku ulicy, zabudowanie z drewnem lub kamieniem, wypełnione  profilami zamkniętymi, pełną stalą, kątownikami czy sztachetami.

Wyrazistość – tradycyjne ogrodzenia kute kojarzą się z najbardziej prestiżowymi okolicami i bardzo wyróżniają się na tle betonowych zabudowań czy gotowych metalowych siatek.

Bezpieczeństwo – są nie tylko niezwykle solidne, ale także ułatwiają ochronę naszej prywatności – dzięki dobrze dobranym dodatkom możemy zarówno podkreślić wygląd naszego podwórka, jak i ukryć to, co nie powinno być widoczne dla osób trzecich.

Solidność – pokrywamy nasze płoty warstwą ocynku, przez co są odporne na korozję i prezentują się świetnie nawet po upływie wielu lat.

Elastyczność – w przypadku klasycznych ogrodzeń kutych ogranicza nas często jedynie wyobraźnia – to gratka dla artystów.

Szukasz klasycznych ogrodzeń kutych?

Najczęściej zadawane pytania

Klasyczne ogrodzenie kute – jak wybrać?

Ogrodzenie powinno być zawsze dopasowane do naszych potrzeb lub stylistyki naszego domu czy firmy. Przykładowo: jeśli chcemy zadbać o naszą prywatność, warto rozważyć płot, który charakteryzuje się dużą liczbą zdobień – np. wzorami z kwiatów. Ciekawym rozwiązaniem są również ogrodzenia panelowe, w których możemy dowolnie dostosować prześwit między panelami. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty ogrodzeń kutych. Kliknij tutaj!

Na co zwracać uwagę przy wyborze klasycznego ogrodzenia kutego?

Przede wszystkim na zabezpieczenia antykorozyjne, najlepiej ocynk. Każda konstrukcja stalowa, która zostanie umieszczona na zewnątrz, powinna być dobrze zabezpieczona. W przeciwnym wypadku ogrodzenie może wymagać stałej konserwacji lub zostanie uszkodzone. Zardzewiałe bramy i ogrodzenia mogą być poważnym zagrożeniem dla Ciebie i Twoich bliskich!

Ile kosztuje klasyczne ogrodzenie kute z montażem?

Ceny tradycyjnych płotów zaczynają się już nawet od 1000 zł za metr bieżący, natomiast usługi montażu często już od 500 zł! Cena ostateczna jednak zostanie podana dopiero w czasie wyceny – na jej wysokość wpływa liczba dodatków do ogrodzenia, jego ostateczna długość i wiele innych. Z kolei na cenę montażu wpływ ma wszystko to, co będziemy musieli zdemontować lub wykopać. Umów się na darmową wycenę!

Gwarancja

Firma AndBet udziela 5-letniej gwarancji na każdy z ocynkowanych produktów. Nie musisz się niczym martwić, jeśli będzie coś nie tak z Twoim ogrodzeniem, przyjedziemy i to naprawimy.